Aktualności

Ogólnopolskie działania pn. "Prędkość"

Dzisiaj, tj. 1 lipca br. Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami ograniczeń prędkości. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin rannych kontrolują prędkość pojazdów na terenie miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego. Przypominamy ! Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do panujących warunków atmosferycznych, natężenia ruchu na drodze, a także stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Funkcjonariusze mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego prowadzą kontrole prędkości pojazdów – zarówno statyczne, jak i dynamiczne. W czasie działań wykorzystują radiowozy wyposażone w wideorejestratory. W działania zaangażowani są policjanci grupy „SPEED”, którzy szczególnym nadzorem obejmują miejsca, w których dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych, w tym rejony przejść dla pieszych. To właśnie przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Mimo naszych licznych apeli o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego wciąż na naszych drogach spotykamy kierujących, którzy się do nich nie stosują. 37 - letni mieszkaniec Kobylnicy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 35 km/h na ul. Droga Dębińska w Poznaniu został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł, otrzymał także 9 punktów karnych. Za stan techniczny jego pojazdu policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny samochodu. A to tylko jeden z wielu przykładów.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego: przestrzegajmy dozwolone limity, zwalniajmy w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wolniej dojedziesz dalej !

sierż. sztab. Anna Klój

Powrót na górę strony