Aktualności

Poznań - Bezpieczne życie seniorów

20 stycznia br. policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu spotkali się z seniorami z okazji dnia „Babci i Dziadka” w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab.

W zakresie przeciwdziałania przestępstwom, jakie dokonywane są na osobach starszych Policja nieustannie realizuje szereg inicjatyw prewencyjnych i przedsięwzięć, które mają na celu zmniejszenie wydarzeń kryminalnych, dokonywanych na najstarszej grupie społeczeństwa. 

W ramach współpracy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu z Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab, funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji spotkali się z poznańskimi seniorami z okazji zbliżającego się  „Dnia Babci i Dziadka” . 

Podczas spotkania poruszono tematy związane z bezpieczeństwem seniorów w przestrzeni publicznej i w miejscu zamieszkania. 

Najczęściej ofiarami oszustów padają osoby starsze, dlatego policjanci przedstawili metody działania przestępców oraz na co należy zwrócić uwagę, aby nie paść ofiarą przestępstwa. 

Dodatkowo uczestnikom spotkania przedstawiono także założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, Aplikacji Moja Komenda, oraz sposób korzystania z wymienionych narzędzi. 

Oczywiście nie mogło zabraknąć upominków z okazji święta Babci i Dziadka. Seniorzy otrzymali kalendarze profilaktyczne przekazane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, odblaski oraz broszury informacyjne. 

Wszystkim seniorom składamy najlepsze życzenia!

Zespół Profilaktyki Społecznej
Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu

 

Powrót na górę strony