Aktualności

Kostrzyn – Odpowie za kradzież z włamaniem do stadniny koni

Policjanci z Kostrzyna, w zaledwie kilka godzin od zgłoszenia o kradzieży z włamaniem do magazynów stadniny koni w Iwnie, odzyskali utracone mienie i zatrzymali sprawcę. Błyskawiczna akcja była możliwa dzięki doskonałemu węchowi psa służbowego, który od razu podjął właściwy trop.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kostrzynie 31 grudnia br. z samego rana zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do magazynów stadniny koni w Iwnie. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego i Ogniwa Prewencji, gdzie potwierdzili fakt włamania. Ustalili, że sprawca odciął metalowe zasuwy na bramie i ukradł z magazynu m.in. elektronarzędzia oraz maszynki do strzyżenia koni. Łączna wartość strat została oszacowana na 10 tys. zł. 

Na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem patrolowo-tropiącym z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Owczarek niemiecki o imieniu Mol od razu podjął trop i doprowadził policjantów do opuszczonych garaży na terenie stadniny. To tam sprawca ukrył wszystkie skradzione przedmioty. Odzyskane mienie mundurowi oddali prawowitym właścicielom.

Policjanci nie zakończyli jednak swoich działań. Jeszcze tego samego dnia na podstawie pracy operacyjnej ustalili sprawcę włamania, który nie zdążył wrócić po swoje łupy. 21-letni mieszkaniec Iwna został zatrzymany. Mężczyzna jest znany lokalnym policjantom. Za kradzież z włamaniem grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Dominika Pupkowska-Bral

 

Powrót na górę strony