Aktualności

Poznań - działania poznańskiej drogówki SMOG

27 lutego br. na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego funkcjonariusze poznańskiej drogówki przeprowadzili działania SMOG. Działania mają na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenia układu wydechowego.

Występujący na terytorium całej Polski SMOG spowodowany jest m. in. dużą ilością spalin emitowanych do środowiska. Jednym z czynników wpływających na zwiększenie emisji spalin do środowiska jest nieprawidłowy stan techniczny pojazdów poruszających się po polskich drogach. Mając na celu poprawę bezpieczeństwa oraz porządku w ruchu drogowym funkcjonariusze z poznańskiej drogówki przeprowadzili działania „SMOG”. Działania odbyły się 27 lutego br. na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego.

Głównym celu działań było eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego co wpływa negatywnie na nasze środowisko.Podczas działań policjanci skontrolowali 404 pojazdy. W 11 przypadkach stwierdzili nieprawidłowości w układzie wydechowym. W związku ze złym stanem technicznym pojazdów policjanci zatrzymali 57 dowodów rejestracyjnych.

Działania te eliminują z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie a w szczególności emitujące nadmierną emisję spalin. Działania odbywają się cyklicznie i będą kontynuowane w kolejnych miesiącach.

Aleksandra Tomczyk/MT

Powrót na górę strony