Aktualności

Poznań - Policjant po służbie zatrzymał amatora darmowego alkoholu

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podczas zakupów w sklepie, zauważył jak jeden z klientów chowa pod kurtką butelkę alkoholu i próbuje wyjść ze sklepu. Zatrzymał 30-latka i o wszystkim poinformował dyżurnego. Amator darmowego alkoholu trafił do policyjnego aresztu.

Policjant z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, zatrzymał po służbie sklepowego złodzieja. Wieczorem 20 lutego br. będąc w Gostyniu, robił zakupy w dyskoncie spożywczym. W pewnym momencie zauważył jak jeden z klientów schował pod kurtką butelkę alkoholu. Następnie podszedł do kas i nie płacąc z towar, próbował wyjść ze sklepu.

Ponieważ w pobliżu nie było żadnego pracownika ochrony, policjant podszedł do mężczyzny i uniemożliwił mu opuszczenie dyskontu. O całym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny gostyńskiej jednostki, który przysłał patrol prewencji. 30-latek został zatrzymany. Okazało się, że próbował wynieść butelkę whisky. Dodatkowo już był pod wpływem alkoholu. Teraz będzie musiał liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony