KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W tym tygodniu policjanci Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu.

W dniach 11-12 lutego 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie Podgórnym brali udział w zajęciach i warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Jedną z form takich zajęć była prelekcja pn. „Internet – historia, ciekawostki, zagrożenia”, przygotowana przez policjantów ds. profilaktyki społecznej KP Tarnowo Podgórne w ramach realizacji projektu „Dwie strony sieci”.

Uczniowie klas IV- VIII obejrzeli prezentację multimedialną, podczas której przedstawiona została geneza i historia powstania Internetu. Młodzież poznała także szereg ciekawostek związanych z globalną siecią, w tym odpowiedzi na pytania czy można wyłączyć Internet, albo skąd pochodzi znak pisarski”@”, czy określenie „spam”.

Najważniejszą częścią prelekcji był jednak wykład o tym, jakie zagrożenia płyną z Internetu. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie choroby powoduje zbyt długie surfowanie w sieci oraz jak wygląda uzależnienie od Internetu. Policjanci wiele miejsca poświęcili też przestępczości internetowej, tłumacząc jak działają cyberprzestępcy, jakie stosują metody i w jaki sposób się chronić. Starsi uczniowie zostali także uświadomieni w zakresie odpowiedzialności karnej osób nieletnich za czyny karalne, jakich młodzi ludzie mogą dopuszczać się korzystając
z Internetu.

M.Małaszewski/S.SM.