KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne - AKCJA ZNICZ W CERADZU KOŚCIELNYM

Policjanci Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym prowadzili działania profilaktyczne pn. Znicz ukierunkowane na ograniczenie kradzieży i włamań do domów w związku z dniem Wszystkich Świętych.

Jak zwykle tuż przed dniem 1 listopada na cmentarzach zwiększył się ruch osób porządkujących groby swoich bliskich. Wiele z nich ze zdziwieniem dostrzegło tam także policjantów, którzy często zatrzymywali się i zwracali uwagę na zasady bezpieczeństwa. To funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa – przypominając w szczególności o tym, by nie pozostawiać torebek, czy wartościowych przedmiotów bez opieki podczas sprzątania nagrobków, uważać na kieszonkowców w zatłoczonych miejscach.

Niestety jak co roku działania te pokazują, jak bardzo są potrzebne. Także i tym razem  policjanci spotykali się z lekkomyślnością i brakiem dozoru nad leżącymi torebkami, plecakami, czy saszetkami.  Ich właściciele sprzątali suche liście, wyrywali chwasty, chodzili po wodę do kwiatów, tymczasem mienie bywało pozostawione bez opieki. W takich przypadkach reagowali funkcjonariusze i apelowali do obywateli o większą rozwagę, by pierwszy listopada był dniem zadumy o bliskich, którzy odeszli, a nie zadumy o tym, gdzie jest mój portfel.

M.Małaszewski