KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne - "Bezpiecznie to wiedzieć i znać" w Lusowie

Rozpoczął się nowy rok szkolny, policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym rozpoczęli spotkania z uczniami w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym gościli u uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. gen. Dowbora Muśnickiego w Lusowie. W związku z początkiem roku szkolnego w nowej szkole dzieci wzięły udział w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze.

Wszystkie pierwszaki wysłuchały pogadanki o tym, jak należy zachowywać się na drodze, korzystać z chodnika, przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach do tego wyznaczonych i zwracać uwagę na sygnalizację świetlną odblaskowe.  Rowerzystom przypomniano o tym, by jeździć w miarę możliwości po ścieżkach rowerowych oraz zakładali do jazdy kask i ochraniacze.

Zarówno piesi, jak i rowerzyści razem z policjantami zgodnie przyznali, że elementem, który bardzo poprawia bezpieczeństwo na drodze jest kamizelka odblaskowa. Dzieci z dumą pokazywały, w jakie odblaski są wyposażone ich szkolne plecaki, czy ubrania. Pierwszoklasiści z Lusowa z wiedzą zdobytą na tych zajęciach na pewno będą na drodze bardziej bezpieczni.

Maciej Małaszewski/MT

  • prelekcja z uczniami