KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne - "Leśne skrzaty" na bezpiecznej drodze

W Przedszkolu „Leśne Skrzaty” w Przeźmierowie policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym uczyli dzieci bezpiecznych zachowań na drodze.

Aula Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Przeźmierowie zmieniła się  w prawdziwą ulicę. Dzieci wchodzące na aulę ze zdumieniem oglądały jezdnię, samochody, przejście dla pieszych i sygnalizację świetlną, które pojawiły się w miejscu, gdzie do tej pory można było się bawić, czy oglądać przedstawienia. Jeszcze większą niespodzianką było to, że nad całością tego miasteczka ruchu drogowego czuwał prawdziwy policjant.

W dniu dzisiejszym bowiem odbywały się zajęcia pn. „Bezpieczna droga”. Przedszkolaki nie tylko wysłuchały pogadanki o tym, gdzie i jak można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, czy jak reagować na sygnalizację świetlną. Po części teoretycznej wszystkie dzieci mogły przećwiczyć na zainscenizowanej ulicy prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych, czy wcielić się w kierowców samochodów, którzy musieli ustępować pierwszeństwa pieszym.

Na koniec zajęć policjant opowiedział przedszkolakom o swej pracy, a wszyscy ciekawscy mogli obejrzeć mundur oraz codzienne wyposażenie do służby.

Maciej Małaszewski/MT

  • prelekcja z dziećmi
  • prelekcja z dziećmi