KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne – Bezpieczna droga do szkoły

1 września br. policjanci Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym we współpracy z Auchan Swadzim zorganizowali akcję profilaktyczną pn. „Bezpieczny powrót do szkoły”, rozpoczynając nią cykl działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci.

Wrzesień to czas wzmożonych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych podczas drogi do i ze szkoły. W tym okresie wzmożony zostaje zarówno ruch pieszych, jak i samochodów w szczególności w rejonach placówek oświatowych.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym w dniu 1 września br. na terenie marketu powstało przejście dla pieszych i sygnalizacja świetlna. Policjanci przypominali najmłodszym, jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, tłumaczyli wskazania sygnalizacji świetlnej oraz przepisy ruchu drogowego. Starsze dzieci mogły pogłębić swą wiedzę z zakresu przepisów dla rowerzystów.

Wszystkie uczestniczące w zabawie dzieci otrzymały w nagrodę słodki upominek i odblaskowy znaczek. Z wizyty policjantów korzystali także rodzice, którzy w rozmowie z funkcjonariuszami rozwiewali swoje wątpliwości w kwestiach różnych sytuacji na drodze.

M.Małaszewski/S.S.