Tarnowo Podgórne – Rumpuć - KP Tarnowo Podgórne - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne – Rumpuć

1 września br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczestniczyli jak co roku w festynie pn.”Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć”, podczas którego promowali zasady bezpieczeństwa.

Jak co roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zorganizowali stanowisko prewencyjne, gdzie można było otrzymać broszury informacyjne, gadżety prewencyjne oraz porozmawiać z funkcjonariuszami. Odwiedzający policyjne stanowisko otrzymali od funkcjonariuszy porady na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zabezpieczania mienia przed kradzieżą, środków odurzających, dopalaczy, przemocy, cyberprzestępczości oraz bezpieczeństwa w szkołach w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego.

Najmłodsi w szczególności oglądali radiowóz i robili sobie zdjęcia z maskotką wielkopolskiej policji – Sierżantem Pyrkiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konie policyjne Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Dodatkowo podczas przedsięwzięcia funkcjonariusze prowadzili akcję znakowania rowerów w ramach programu „Poznański rower – bezpieczny rower”, z której skorzystali mieszkańcy gminy Rokietnica.

M.Małaszewski/S.S.