KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne – Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

25 lipca b.r. policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym w ramach akcji ogólnopolskiej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili działania prewencyjno – profilaktyczne nad Jeziorem Lusowskim.

W ramach akcji profilaktycznej pn. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym w dniu 25 lipca br. przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Podczas działań policjanci skontrolowali teren kąpieliska pod kątem bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą oraz teren wokół jeziora z uwagą na amatorów kąpieli w miejscach niedozwolonych. Policjanci rozmawiali z ratownikami pracującymi na plaży, ale najwięcej czasu poświęcili wypoczywającym nad jeziorem plażowiczom.

Funkcjonariusze przypominali osobom spędzającym czas nad jeziorem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, związanych w szczególności z bezpieczną kąpielą, korzystaniem z kąpielisk strzeżonych, stosowaniu się do poleceń ratowników oraz dbania o własne mienie na plaży.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były materiały w postaci broszur informacyjnych w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

M.Małaszewski/S.S.