Tarnowo Podgórne – Bezpieczne wakacje - KP Tarnowo Podgórne - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne – Bezpieczne wakacje

W czerwcu policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym wraz z funkcjonariuszami Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie w ramach zajęć profilaktycznych pn. „Bezpieczne wakacje”.

W ramach cyklu spotkań pn. „Bezpieczne Wakacje” funkcjonariusz Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym wraz z przewodnikiem psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie.

Podczas spotkania z młodszymi klasami omówiono podstawowe zasady ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy oraz przypomniano o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Natomiast ze starszymi klasami funkcjonariusze omówili zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, zagrożeniami płynącymi z internetu oraz zażywania narkotyków i dopalaczy.

Drugą część zajęć przygotowanych dla dzieci poprowadzili przewodnicy psów służbowych, prezentując umiejętności swoich czworonożnych partnerów służbowych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie rasy psów są wykorzystywane w Policji, jakie są kategorie psów policyjnych oraz jak długo trwa ich szkolenie. Finałem spotkania był pokaz posłuszeństwa i umiejętności policyjnych czworonogów.

M.Małaszewski/S.S.