Tarnowo Podgórne – Majówka u Zamoyskich - KP Tarnowo Podgórne - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne – Majówka u Zamoyskich

19 maja br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym uczestniczyli w festynie pn. „Rodzinna Majówka u Zamoyskich” w Rokietnicy propagując zasady bezpieczeństwa.

Po raz kolejny w majową niedzielę Zespół Szkół im. Zamoyskich w Rokietnicy gościł funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym na festynie pn. „Rodzinna Majówka u Zamoyskich”. Podczas przedsięwzięcia w rodzinnej atmosferze można było skorzystać z licznych atrakcji – obejrzeć wyroby rękodzieła ludowego na stoiskach sołeckich, skosztować domowych wypieków, czy wysłuchać zespołu Piwnica u Zamoyskich.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zorganizowali podczas festynu stanowisko policyjne, gdzie udzielali porad, najmłodszych zapoznawali z zawodem policjanta, podstawowymi zasadami poruszania się po drogach i chodnikach w specjalnie przygotowanym „miasteczku ruchu drogowego”. Dodatkową atrakcją była możliwość oznakowania rowerów w ramach programu „Poznański rower – bezpieczny rower”.

Na stanowisku dostępne były ulotki, broszury informacyjne, a także gadżety przekazane przez Powiat Poznański. Wszyscy chętni mogli obejrzeć policyjny radiowóz, sprawdzić, jak obsługuje się radiostację, bądź jak działają sygnały świetlne i dźwiękowe.

Jak zwykle u Zamoyskich, majówka minęła w miłej, serdecznej atmosferze.

M.Małaszewski/S.S.