KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne – Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

26 marca br. policjanci Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym przeprowadzili działania prewencyjno-informacyjne pn.”Alkohol dla dorosłych” w związku z Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym w dniu 26 marca br. przeprowadzili działania prewencyjno-informacyjne pn. „Alkohol dla dorosłych”, które adresowane były do sprzedawców napojów alkoholowych. Celem działań była edukacja sprzedawców i właścicieli sklepów pod kątem sprzedaży alkoholu niepełnoletnim i nietrzeźwym.

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z dzielnicowymi kontrolowali punkty sprzedaży alkoholu i sprawdzali, czy nie dochodzi do naruszeń obowiązujących przepisów w zakresie zakupu alkoholu przez osoby niepowołane oraz czy w sklepach znajdują się informacje na ten temat.

W rozmowach ze sprzedawcami i właścicielami sklepów przypominano o obowiązujących przepisach oraz uczulano na próby nabywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie. Jednocześnie zachęcano do weryfikowania wieku potencjalnych nabywców w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. W sklepach policjanci rozdawali broszury i ulotki informujące o obowiązujących przepisach dotyczących sprzedaży alkoholu oraz poradniki dla kierowców przestrzegające przed prowadzeniem pojazdów „na podwójnym gazie”.

M.Małaszewski/S.S.