KP Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne - „Razem Przeciwko Przemocy”

20 listopada br. podobnie jak w latach ubiegłych, organizacje pozarządowe wspólnie z Policją oraz placówkami oświatowymi zainicjowały działania o charakterze interdyscyplinarnych pn. „Razem Przeciwko Przemocy”, ukierunkowane na przeciwdziałanie przemocy wobec dzieciom.

Na dzień 19 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, a 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w związku z czym Komenda Miejska Policji w Poznaniu zrealizowała projekt pn. „Razem Przeciwko Przemocy”.

Przygotowane przedsięwzięcia miały na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy wobec dzieci oraz wyrażenie jasnego sprzeciwu przeciwko zachowaniom przemocowym wobec najmłodszych, a także przemocy rówieśniczej.

W dniu 20 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym wraz z zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie, podczas którego poruszano zagadnienia związane z agresją i przemocą.

Podczas warsztatów młodzi ludzie dyskutowali z funkcjonariuszami o zjawisku przemocy, wypowiadali się, jak rozumieją jej definicję, jakie znają formy przemocy i mechanizmy jej powstawania.

Celem warsztatów było określenie sposobów, jak z przemocą może poradzić sobie młody człowiek, w jaki sposób jej unikać, co robić, by nie stać się ofiarą lub sprawcą przemocy.

Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę młodzieży, by nie pozostawała obojętna na zjawiska przemocowe. W trakcie warsztatów wskazano uczniom, gdzie i do kogo mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji gdy sami doświadczają przemocy lub są jej świadkami.

W nagrodę za zaangażowanie podczas zajęć młodzi ludzie otrzymali breloki z hasłem SŁUCHAJ! PATRZ! REAGUJ! przygotowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu. 

 

M.Małaszewski/S.S.