Rumpuć w Rokietnicy – Tarnowo Podgórne - KP Tarnowo Podgórne - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Tarnowo Podgórne

Rumpuć w Rokietnicy – Tarnowo Podgórne

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym włączyli się w wielkopolskie wydarzenie „Rumpuć”, gdzie przeprowadzili akcję znakowania rowerów oraz akcję informacyjno-edukacyjną pod kątem bezpieczeństwa.

 2 września br. po raz kolejny w Rokietnicy odbył się festyn pn. ”Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć”. Jak co roku policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zorganizowali podczas festynu stoisko prewencyjne, gdzie udzielali porad, najmłodszych zapoznawali z zawodem policjanta, a także znakowali rowery w ramach programu „Poznański rower – bezpieczny rower”.

Chętni mogli spróbować swych sił, pokonując slalom w alkogoglach, imitujących zachowanie organizmu pod wpływem alkoholu. Na stoisku dostępne były ulotki, broszury informacyjne,
a także materiały prewencyjne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Przez cały dzień na scenie pojawiali się lokalni artyści prezentujący swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Stoiska sołeckie zachwycały pomysłowością i lokalni restauratorzy dbali o brzuchy odwiedzających. Głównym bohaterem całego wydarzenia jest rokietnicki Rumpuć – zupa, która stała się symbolem naszej gminy.

S.Stańko /M.M.