KP Swarzędz

„Bezpieczne życie seniorów” na terenie Swarzędza

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji ze Swarzędza wspólnie z lokalną Strażą Miejską, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Swarzędzu, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz Starostwa Powiatowego w Poznaniu w miesiącu maju br. przeprowadzili cykl spotkań w ramach realizacji założeń programu „Bezpieczne życie seniorów” z seniorami w „Klubach Seniora” znajdujących się na terenie gminy Swarzędz oraz gminy Kleszczewo.

Podczas spotkań policjanci przedstawiali seniorom aktualne metody działania oszustów którzy na tzw. „legendę” wyłudzają od osób starszych pieniądze. Przedstawiono prawidłowe sposoby ochrony własnych środków finansowych, zabezpieczenie mieszkań przed osobami postronnymi oraz zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Ponadto podczas spotkań z seniorami omawiano zagadnienia bezpieczeństwa w komunikacji, w szczególności prawidłowego poruszania się po drogach publicznych oraz konieczności używania elementów odblaskowych.

Podczas spotkań seniorzy zostali zapoznani z założeniami Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programem Dzielnicowy bliżej nas. Ponadto podczas spotkań wszystkie kluby seniorów otrzymały plakat zawierający informacje ułatwiające kontakt z dzielnicowym rejonu. Na zakończenie każdego ze spotkań seniorzy otrzymali elementy odblaskowe.

M.Trzybińska/KŁ