KP Stęszew

„Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje / nad wodą” - Stęszew

22 lipca br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Stęszewie przeprowadzili akcję informacyjno - edukacyjną w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje / nad wodą” skierowaną do plażowiczów przy akwenach wodnych.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Stęszewie przeprowadzili akcję informacyjno - edukacyjną w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje / nad wodą” w dniu 22 lipca br., podczas której spotkali się z mieszkańcami wypoczywającymi w rejonie jeziora w Lipnie i Strykowie.

Podczas akcji policjanci zwracali uwagę plażowiczom na niebezpieczeństwa do jakich może dojść w przypadku niezachowania należytych środków ostrożności. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym przypominano zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas korzystania z obszarów wodnych.

Spotkanie z dziećmi było także okazją do przypomnienia im zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zabawy, w szczególności podczas okresu wakacyjnego. Dodatkową atrakcją stała się możliwość sfotografowania się przy radiowozie policyjnym.

Na zakończenie akcji każdy plażowicz otrzymał materiały prewencyjne poprawiające bezpieczeństwo takie jak: elementy odblaskowe, koce termiczne, gwizdki i wiele innych, które zostały przekazane przez Starostę Poznańskiego.

S.Stańko