KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Policjanci z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych, aby przestrzec przed zagrożeniami i uchronić przed konsekwencjami prawnymi.

Mundurowi podczas wykonywania codziennych czynności służbowych udali się w lutym br. do szkół podstawowych, gdzie w obecności nauczycieli i wychowawców przeprowadzili spotkania z uczniami klas 5, 6 7 i 8 zgodnie z realizacją założeń Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Zachowań Aspołecznych – Razem Bezpieczniej, programu ,,BEZPIECZNIE TO WIEDZIEĆ I ZNAĆ”, „DOPALACZE NISZCZĄ ŻYCIE” oraz projektu ,,DWIE STRONY SIECI”.

Podczas prelekcji policjanci przypominali dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drodze, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz zdarzenia drogowego oraz przypomnieli, że warto kierować się zasadami ograniczonego zaufania. Funkcjonariusze podkreślali znaczenie elementów odblaskowych w celu poprawienia bezpieczeństwa na drodze.

W trakcie spotkania z uczniami starszych klas mundurowi dodatkowo przypomnieli o konsekwencjach prawnych za popełnienie czynów karalnych oraz o tym, jak ważne jest to co robimy w sieci, że nie jesteśmy anonimowi, a także co robić aby uchronić się przed cyberprzemocą i konsekwencjami zdrowotnymi zażywania substancji pochodzenia narkotycznego.