KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Bezpieczne wakacje dla najmłodszych

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie wraz z zbliżającymi się wakacjami przeprowadzili prelekcje o bezpieczeństwie dla uczniów szkół na terenie gminy.

W czerwcu br. mundurowi zawitali do szkół na terenie Gminy Murowanej Gośliny, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas tegorocznych wakacji letnich. Policjanci wspólnie z Wielkopolską maskotką Sierżanta Pyrka apelowali do uczniów szkół podstawowych, aby spędzić wakacje w sposób bezpieczny.

Policjanci na spotkaniu przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podczas podróży, nad wodą, w domu oraz podczas zabawy. Dzieci zostały zapoznane ze znakami drogowymi oraz zasadami działania sygnalizacji świetlnej. Zajęcia były prowadzone w formie pogadanki oraz krótkiego pokazu wyposażenia policjanta oraz radiowozu. Ponadto uczniom przybliżono tematykę związaną z bezpieczeństwem wśród rówieśników oraz konsekwencjami niewłaściwego zachowania. Na koniec każdy z uczniów mógł przybić ,,piątkę” z pluszowym policjantem i zrobić sobie wspólne zdjęcie pamiątkowe.

           

M.Ratajczak/S.SM.