MUROWANA GOŚLINA – KAMIZELKI ODBLASKOWE - KP Murowana Goślina - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Murowana Goślina

MUROWANA GOŚLINA – KAMIZELKI ODBLASKOWE

wrzesień - listopad 2018 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie przeprowadzili spotkania w szkołach dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozdawali kamizelki odblaskowe

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie udali się do Szkół Podstawowych: w Murowanej Goślinie, Długiej Goślinie, Białężynie oraz Łopuchowie, gdzie przeprowadzili spotkania z uczniami klas 1-7 zgodnie z realizacją założenia Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Zachowań Aspołecznych – Razem Bezpieczniej oraz w ramach kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Podczas spotkań zaznajomili uczniów z zasadami prawidłowego poruszania się po drodze, znakami drogowymi, zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz zdarzenia drogowego, zasadami ograniczonego zaufania. Przedstawili znaczenie noszenia elementów odblaskowych w celu poprawienia bezpieczeństwa na drodze. W trakcie pogadanki przypomnieli o podstawowym wyposażeniu roweru oraz o bezpiecznej jeździe rowerem i rozdali wszystkim pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe.

 

M.Ratajczak/P.J.