Murowana Goślina – Festyn charytatywny - KP Murowana Goślina - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Festyn charytatywny

9 września br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie uczestniczyli w XII Biegu Charytatywnym, podczas którego promowali bezpieczeństwo i znakowali rowery w ramach programu pn. „Poznański rower-bezpieczny rower”.

XII Bieg Charytatywny zorganizowany na stadionie miejskim w Murowanej Goślinie był okazją do spotkania się policjantów ze społeczeństwem. Podczas przygotowanego przedsięwzięcia funkcjonariusze przygotowali stanowisko do znakowania rowerów w ramach programu prewencyjnego ,,Poznański Rower- Bezpieczny Rower”. W dniu 9 września br. podczas Biegu oznakowano 40 rowerów.

Przedsięwzięcie było okazją do promowania bezpiecznych zachowań, bezpiecznej jazdy rowerem, właściwego wyposażenia jednośladów oraz używania elementów odblaskowych podczas przemieszczenia się rowerem. Dodatkowo policjanci przekazywali broszury informacyjne wyznaczające warunki BEZPIECZNEGO ROWERZYSTY 2018 oraz propagujące odpowiedzialne zachowania podczas przemieszczania się w rejonach ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych i głównych ciągów komunikacyjnych.

M. Ratajczak/S.S.