Murowana Goślina – Bezpieczny przedszkolak - KP Murowana Goślina - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Bezpieczny przedszkolak

W miesiącu wrześniu br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie udali się do przedszkoli w Murowanej Goślinie, gdzie podczas prelekcji propagowali zasady bezpieczeństwa w ramach projektu pn. „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”.

Policjanci Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej odwiedzili dzieci z Przedszkola pn. KLUB PRZEDSZKOLAKA oraz PROMYK w Murowanej Goślinie i przeprowadzili zajęcia edukacyjne przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze w ramach projektu pn. „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”.

Podczas spotkania zostały omówione zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, podczas podróży, w domu oraz placach zabaw w związku z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego 2018/ 2019. Dzieci zostały zapoznane ze znakami drogowymi oraz zasadami działania sygnalizacji świetlnej. Zajęcia były prowadzone w formie pogadanki oraz prezentacji wyposażenia policjanta i radiowozu.

Dodatkowo dzieciom przybliżono tematykę związaną z bezpieczeństwem wśród rówieśników oraz konsekwencjami nieprzestrzegania wskazanych zasad. Na koniec podkreślono zasady postępowania w sytuacji zagrożenia oraz numery alarmowe.

M.Ratajczak