KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Bezpieczne życie seniorów

W lipcu br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do seniorów zamieszkujących Murowaną Goślinę w ramach programu prewencyjnego pn. "Bezpieczne życie seniorów".

W ramach wielkopolskiego programu prewencyjnego pn. "Bezpieczne życie seniorów" w szczególności w okresie letnim funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie przeprowadzili wsród mieszkańców akcję informacyjno-edukacyjną ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa.

Policjanci w lipcu br. przeprowadzili liczne spotkania z osobami starszymi znajdującymi się w rejonach placówek handlowych, cmentarzy, aptek, banków i targowiska w Murowanej Goślinie podczas, których informowano o metodach działania oszustów oraz sposobach krazieży. Jednkaże była to także okazja to przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podkreślenia konieczności ich przestrzegania dla zapewnienia właśnego bezpieczeństwa.

Seniorzy otrzymali broszury informacyjne zawierające podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przypominali o numerach alarmowych, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia.

M.Ratajczak/S.S.