Murowana Goślina – Bezpieczna wieś - KP Murowana Goślina - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Bezpieczna wieś

Wakacje to okres wzmożonych działań funkcjonariuszy pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa w okresie letnim, co za tym idzie policjanci Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie aktywnie uczestniczą w działaniach pn. „Bezpieczne wakacje, zabezpieczenie sezonu letniego 2018”.

W lipcu br. w ramach akcji pn. „Bezpieczne wakacje, zabezpieczenie sezonu letniego 2018” funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Murowana Goślina udali się do rolników w miejscowości Długa Goślina, Starczanowo, Białęgi, Uchorowo celem przeprowadzenia rozmów na temat bezpiecznych zachowań podczas prac związanych z koszeniem, prasowaniem i transportem płodów rolnych oraz ich składowaniem w czasie trwania tegorocznych żniw. Dodatkowo policjanci przekazali ulotki prewencyjne i plakaty, które sołtysi rozpropagują wśród osób mieszkających na wsi.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, mieszkańcy wsi zadawali bardzo dużo pytań, natomiast funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci spędzających czas wakacji na wsi.

M. Ratajczak/ S.S.