Luboń - Znakowanie rowerów - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Luboń - Znakowanie rowerów

15 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Luboniu odbył się Festyn Rodzinny, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Luboniu.

Organizatorzy czyli Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców zapewnili wiele atrakcji  m.in. występy muzyczne, teatralne oraz konkursy. Podczas trwającego kilka godzin festynu policjanci oznakowali kilkadziesiąt rowerów w ramach programu „Poznański rower – bezpieczny rower”,  którymi na festyn dotarli zarówno dorośli jak i najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego.

Znakowanie roweru umożliwia policji sprawne prewencyjne działanie polegające na sprawdzeniu podczas kontroli czy użytkownik roweru jest prawowitym jego właścicielem czy też nie, a dodatkowo w przypadku jego kradzieży i odnalezienia, naniesiony numer ułatwi policjantom ustalenie właściciela jednośladu.          

Podczas festynu funkcjonariusze przekazywali wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz materiały informacyjno- edukacyjne. Podczas spotkania policjanci informowali o zagrożeniach, jakie mogą spotkać najmłodszych podczas zabawy w wodzie i nad wodą w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Festyn, to doskonała okazja do spotkań i rozmów ze społeczeństwem, w trakcie których funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa i mają możliwość promowania swojego zawodu.

Kinga Koluszenko/MT