Luboń - Akademia bezpiecznego przedszkolaka - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Luboń - Akademia bezpiecznego przedszkolaka

25 marca br. Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej odwiedzili Przedszkole „Tajemnicza Wyspa” w Luboniu, gdzie w ramach projektu Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka przeprowadzili spotkania na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Luboniu realizując projekt pn. „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”, który zakłada między innymi propagowanie bezpiecznego zachowania się dzieci w drodze do i z przedszkola, bezpiecznej zabawy w przedszkolu, na podwórku, w domu, spotkali się z przedszkolakami Przedszkola „Tajemnicza Wyspa”.

Podczas spotkania Policjanci uczyli najmłodszych przede wszystkim, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Przedszkolaków bardzo ucieszyła wizyta Policjantów. Zadawały wiele pytań, ale same też wykazały się ogromną wiedzą i czujnością. Dużymi krokami zbliżają się ferie zimowe, dlatego moment ten wykorzystali funkcjonariusze, aby wspólną zabawę połączyć z uświadomieniem dzieci o zagrożeniach w trakcie zimowego wypoczynku. Przedszkolaki chętnie zademonstrowały bezpieczne postawy chroniące przed atakiem groźnego czworonoga.

Na zakończenie maluchy otrzymały kolorowanki oraz plakat „Akademii Bezpiecznego Przedszkolaka”. Zajęcia przebiegły w miłej i pełnej emocji atmosferze. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia i pieczątek dla uczestników spotkania.

K.Koluszenko/S.S.