Luboń - pierwsza pomoc - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Luboń - pierwsza pomoc

6 lutego br. dzieci z Przedszkola „Tajemnicza Wyspa” w Luboniu zaprosiły do wzięcia udziału w projekcie „Pierwsza pomoc” policjantów z Komisariatu Policji w Luboniu. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli jak należy wezwać pomoc i co zrobić, gdy ktoś nagle straci przytomność.

Spotkanie policjantów z najmłodszymi mieszkańcami Lubonia było doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także zaprezentowania im codziennej pracy policjantów. Przedstawiano najmłodszym specyfikę wykonywania zawodu policjanta. Maluchy miały okazję obejrzeć sprzęt używany w codziennej służbie i dowiedzieć się czym policjanci poszczególnych pionów zajmują się na co dzień. Policjanci zwrócili uwagę dzieci na poszczególne elementy umundurowania oraz wyposażenia. Uczestnicy spotkania z radością przymierzyli czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Co najważniejsze przypomniano numer alarmowy oraz inne aspekty dotyczące bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz poza domem.

Po tym spotkaniu policjant będzie postrzegany jako osoba , której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

 

K. Koluszenko/A.U.