LUBOŃ - „BEZPIECZNE FERIE 2019” - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

LUBOŃ - „BEZPIECZNE FERIE 2019”

W okresie poprzedzającym ferie zimowe funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Luboniu w ramach programu „Bezpieczne Ferie 2019” spotkali się z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu .

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu spotkali się z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu w ramach programu „Bezpieczne Ferie 2019”.

W trakcie spotkań omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, policjanci apelowali do uczniów o rozwagę i bezpieczne zabawy na śniegu oraz lodzie. Ponadto zwrócono uwagę, jak ważną rolę pod kątem bezpieczeństwa i widoczności pełni noszenie elementów i kamizelek odblaskowych. Dzieciom ukazano zagrożenia płynące ze spotkań z nieznajomymi, a także poruszono kwestie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Pierwszoklasiści chętnie uczestniczyli w prelekcji i wykazali się dużą wiedzą. Policjanci wyjaśnili jak należy prawidłowo powiadomić policję, czy też inne służby ratunkowe o zaistniałym zdarzeniu. Mundurowi przestrzegali, że bez powodów i dla żartów nie należy tych służb angażować, ponieważ w takiej sytuacji osoba potrzebująca naprawdę pomocy może jej nie otrzymać.

Na koniec każdy uczeń otrzymał ulotkę zaprojektowaną przez lubońskich policjantów pn. „BEZPIECZNA ZIMA.ZIMOWY KODEKS POSTĘPOWANIA”.

 

K.Koluszenko/PJ