Luboń - Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Luboń - Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie

23 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu zorganizowali spotkanie w Dziennym Domu Seniora - „Senior Wigor” w Luboniu, podczas którego apelowali o czujność i ostrożność podczas odwiedzania grobów najbliższych.

Policjanci przypomnieli aby podczas dnia Wszystkich Świętych zachować rozsądek i stosować zasadę ograniczonego zaufania, aby nie stać się ofiarą przestępstwa podczas przebywania na cmentarzu. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.

Seniorzy wysłuchali również porad dotyczących tego, jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania. Policjanci zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Funkcjonariusze przestrzegali jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się oszukać metodą na wnuczka lub policjanta.

Seniorzy mieli dużo pytań i z zainteresowaniem wysłuchali porad policjantów. Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Na koniec spotkania rozdano ulotki informacyjne pn. „Stop oszustom”.

 

st.sierż. Kinga Koluszenko