Luboń – Poznański rower – bezpieczny rower - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Luboń – Poznański rower – bezpieczny rower

29 września br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Luboniu odbył się XIV Festyn Rodzinny z udziałem funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Luboniu propagując bezpieczeństwo wśród jego uczestników.

Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu organizując XIV Festyn Rodzinny zaprosili do udziału w przedsięwzięciu funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Luboniu , którzy promowali zasady bezpieczeństwa. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji m.in. występy muzyczne, teatralne oraz konkursy. Podczas trwającego kilka godzin festynu policjanci oznakowali kilkadziesiąt rowerów w ramach programu „Poznański rower – bezpieczny rower”, którymi na festyn dotarli zarówno dorośli, jak i najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego.

Znakowanie roweru umożliwia policji sprawne prewencyjne działanie polegające na sprawdzeniu podczas kontroli czy użytkownik roweru jest prawowitym jego właścicielem czy też nie, a dodatkowo w przypadku jego kradzieży i odnalezienia, naniesiony numer ułatwi policjantom ustalenie właściciela jednośladu.

Funkcjonariusze aktywnie uczestniczyli w festynie przekazując również wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz materiały informacyjno-edukacyjne. Festyn to dla policjantów doskonała okazja do spotkań ze społeczeństwem,      w trakcie których funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa i mają możliwość promowania swojego zawodu.

 

K. Koluszenko