Luboń - „RODZINNY FESTYN W LUBONIU” - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Luboń - „RODZINNY FESTYN W LUBONIU”

W niedzielę 16 września br. odbył się po raz kolejny rodzinny festyn na zielonym placu przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Bosko w Luboniu, w którym udział wzięli policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Luboniu podczas przedsięwzięcia przygotowali liczne zabawy i konkursy adresowane do dzieci o tematyce związanej z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Dzieci kolorowały, rozwiązywały rebusy i krzyżówki. Nad zmaganiami najmłodszych czuwał „Sierżant Pyrek” maskotka wielkopolskiej policji, która chętnie pozowała do wspólnych zdjęć.

Poza atrakcjami dla dzieci policjanci przygotowali także kącik edukacyjny dla dorosłych, gdzie mogli założyć alkogogle i sprawdzić, jak alkohol zakłóca nam koordynację. Zasada działania tych specjalnych okularów wiąże się z apelem do kierowców, by jeździć zawsze na trzeźwo.

Festyn to dla policjantów to doskonała okazja do spotkań ze społeczeństwem, w trakcie których funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa i mają możliwość promowania swojego zawodu, zachęcając jednocześnie do wstąpienia do Policji.

K.Koluszenko