Komorniki – OBCY NIEBEZPIECZNY - KP Komorniki - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Komorniki

Komorniki – OBCY NIEBEZPIECZNY

W styczniu br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Komornikach odwiedzili Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Komornikach, gdzie przeprowadzili spotkania z dziećmi klas I-III na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Komornikach w styczniu br. przeprowadzili spotkania z uczniami najmłodszych klas Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach na temat bezpieczeństwa, a w szczególności zasad postępowania w kontakach z osobami nieznajomymi.

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z uczniami na temat zagrożeń jakie mogą ich spotkań podczas kontaktów z osobami nieznajomymi. Zwrocili szczególną uwagę na zasady postępowania w stosunku do osoby, która zaproponuje podwiezienie do domu lub szkoły, częstuję słodyczami lub innymi drobiazgami lub ciągnie nas na siłę za rękę bądź części garderoby. Policjanci przypomnieli dzieciom, aby pozostając w domu nie otwierały drzwi osobom nieznajomym, nawet jeśli podają się za listonosza czy pracownika energetyki.

Ważnym elementem spotkania było omówienie zasad postępowania w sytuacji zagrożenia oraz znajmości numerów alarmowych.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi omówiono zasady postępowania w przypadku zgubienia się oraz zwrócono uwagę jakie dane każde dziecka powinno znać tj. swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, awentualny adres pobytu na feriach oraz numer telefonu do rodziców. Informowano dzieci, że jeśli nie mogą zapamiętać wskazanych danych to warto poprosić rodzica o informacje na kartce.

Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz zadawając liczne pytania.

E.Matuszak/S.S.