Komorniki – Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka - KP Komorniki - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Komorniki

Komorniki – Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka

W marcu br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Komornikach przeprowadzili spotkania z dziećmi z Przedszkola "Zielone Żabki" w Komornikach w ramach programu prewencyjnego Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka.

Policjanci Komisariatu Policji w Komornikach w dniach 13-14 marca br. przeprowadzili prelekcje dla dzieci z Przedszkola "Zielone Żabki" w Komornikach. Podczas spotkania z dziecmi funkcjonariusze omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Przypomnieli zasady bezpiecznego poruszenia się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz podkreślali, jak ważne jest siadanie w fotelikach i zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Natomiast na koniec spotkania omówili, jak zachować się w przypadku kontaktu z osobami nieznajomymi.

Spotkanie miało na celu kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Ważnym elementem prelekcji było przypomnienie ważnych numerów alarmowych i zasad postępowania w sytuacji zagrożenia.

Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia sprzętu policyjnego, jednak najwiekszym zainteresowaniem ciszył się radiowóz policyjny i możliwość włączenia sygnałów świetlnych i dzwiękowych.

Duża uwagę i radość sprawiły obrazki, które własnoręczne rysował na tablicy dzielnicowy przedstawiając znaki drogowe oraz omówione zasady bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki w postaci kolorowanek.

E.Matuszak/S.S.