Dopiewo - Z uczniami o bezpieczeństwie - KP Dopiewo - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Dopiewo

Dopiewo - Z uczniami o bezpieczeństwie

4 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie policjanci z Komisariatu Policji w Dopiewie przeprowadzili pogadankę z uczniami na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku.

Podczas spotkania policjanci przekazali informacje na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku oraz przedstawili zagrożenia z jakimi mogą spotkać się dzieci w trakcie wakacji. Podczas spotkania przypomnieli, jak bezpiecznie spędzać czas wolny nad akwenami wodnymi, o czym należy pamiętać w trakcie górskich wędrówek, jak bezpiecznie korzystać z placów zabaw. Najmłodsi nauczyli się jak postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą czy dzikim zwierzęciem, jak wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto dzieci dowiedziały się również jak należy bezpiecznie podróżować, aby dotrzeć bezpiecznie do celu. Dzieciom wypoczywającym na terenach wiejskich zwrócono również uwagę o zachowaniu należytej ostrożności, kiedy będą pomagać rodzicom w pracach polowych. Ponadto przekazano także informację jak należy postąpić w przypadku kiedy dzieci zauważą pożar lub inne niebezpieczeństwo.

Z najstarszymi uczniami funkcjonariusze omówili jeszcze problematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz o niebezpieczeństwach wynikających z zażywania oraz posiadania narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Uczniowie dowiedzieli się również czym jest demoralizacja oraz jakie są jej przejawy.

P. Waliński/MT