Czerwonak - Bezpiecznie podczas wakacji - KP Czerwonak - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Czerwonak

Czerwonak - Bezpiecznie podczas wakacji

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną Bezpieczne wakacje. W dniu 24 czerwca oraz 1 lipca odwiedzili dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Czerwonaku.

Rozpoczęły się wakacje letnie, szczególny czas dla najmłodszych. Pamietajmy jednak aby czas ten był nie tylko bogaty w atrakcyjne wydarzenia i zabawy ale również bezpieczny. Policjanci z Czerwonaka odwiedzili uczestników półkoloni letnich, którzy spędzali ten czas na Przystani Akwen Marina w Czerwonaku. Przypomnieli najmłodszym między innymi o bezpieczeństwie podczas spacerów w okolicy ruchliwych ulic, o bezpiecznej zabawie na placach zabaw oraz w domu, a przede wszystkim podczas zabaw nad wodą. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom informacje na temat zagrożeń jakie mogą ich spotkać podczas zabaw w wodzie i nad wodą.

Na zorganizowanych półkoloniach dzieci w tym dniu miały zaplanowany przejazd tramwajem wodnym po rzece Warcie. Z tego tytułu policjanci przypomnieli o bezpieczeństwie podczas takiej podróży, o tym aby pamiętać o tym aby nie wychylac się za burtę oraz słuchać swoich opiekunów.

Spotkanie z najmłodszymi zakończyło się wieloma pytaniami na które policjanci udzielili szerokich odpowiedzi, życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

A. Daszkiewicz/MT