Czerwonak - Festyn z okazji dnia dziecka - KP Czerwonak - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Czerwonak

Czerwonak - Festyn z okazji dnia dziecka

W sobotę, 1 czerwca 2019 roku w Koziegłowach odbyły się dwa festyny z okazji Dnia Dziecka, na których nie zabrakło policjantów z Komisariatu Policji w Czerwonaku.

W minioną sobotę odbyły się dwa festyny w Koziegłowach. Pierwszy z nich zorganizowany przez Zarząd Osiedla Leśnego, który odbywał się przy ulicy Piłsudskiego na terenie CkiR Akwen, natomiast drugi w godzinach popołudniowych zorganizowany został na terenie zielonym przy ulicy Poznańskiej, a jego organizatorem był Zarząd Osiedla Karolin. Podczas imprez funkcjonariusze służb mundurowych zaprezentowali sprzęt służbowy.

Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Dzieci podczas rozmowy z policjantami usłyszały między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co robić w sytuacji zagrożenia oraz pod jaki numer telefonu zadzwonić. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności pokonując policyjny tor przeszkód lub swoją wiedzę grając w mega grę planszową. Nie zabrakło również innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy.

Zaprzyjaźnione służby mundurowe z Zakładu Karnego w Koziegłowach zaprezentowały swój sprzęt, przeprowadzili pokazy pierwszej pomocy, a każde dziecko mogło również poznać psa służbowego o imieniu Nero. Wielką atrakcją były również pokazy OSP w Czerwonaku. Przy takiej pogodzie zaprezentowane kurtyny wodne były znakomita okazja aby się trochę ochłodzić. 

Dużą atrakcją podczas festynu okazał się Sierżant Pyrek – Nasza policyjna maskotka, która umilała czas dzieciom, rozdawała gadżety, odblaski oraz pozowała do zdjęć z uczestnikami imprezy. W tym roku dopisała nie tylko pogoda ale również duża frekwencja, a uśmiechy na dziecięcych buziach towarzyszyły nam przez cały dzień.

Anna Daszkiewicz/MT