Czerwonak - Ogólnopolski dzień trzeźwości - KP Czerwonak - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Czerwonak

Czerwonak - Ogólnopolski dzień trzeźwości

15 kwietnia 2019 r. policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku przeprowadzili działania prewencyjno-informacyjne pod kątem edukacji sprzedawców sklepów na temat sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym.

Działania na terenie gminy Czerwonak, policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku przeprowadzili z okazji przypadającego tego dnia Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. Warto przypomnieć, że alkoholizm a właściwie zespół uzależnienia od alkoholu, to jedna z najbardziej dotkliwych form patologii. Niestety wiek inicjacji alkoholowej młodych ludzi od kilku lat się obniża. Po alkohol sięgają już 11-latkowie, a należy przypomnieć że im wcześniej tym większe ryzyko uzależnienia.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań przypominali właścicielom i sprzedawcom sklepów na terenie gminy o odpowiedzialności karnej sprzedaży alkoholu nieletnim i nietrzeźwym. Informowali, aby sprawdzać dokument tożsamości swoich klientów, gdyż wygląd nie zawsze świadczy o pełnoletności. Ponadto funkcjonariusze przekazywali materiały edukacyjne w postaci plakatów i ulotek informacyjnych  w przedmiotowej tematyce.

Anna Daszkiewicz/MT