Czerwonak - Akademia bezpiecznego przedszkolaka - KP Czerwonak - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Czerwonak

Czerwonak - Akademia bezpiecznego przedszkolaka

16 kwietnia 2019 roku funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Czerwonaku wraz ze strażnikami gminnymi odwiedziła dzieci w Przedszkolu pod nazwą "Akademia Odkrywców" w Bolechowie w ramach projektu prewencyjnego „Akademia bezpiecznego przedszkolaka”.

Realizacja projektu zakłada przeprowadzenie w przedszkolach spotkań i pokazów profilaktycznych, których celem jest propagowanie bezpiecznego zachowania się dzieci podczas drogi do (z) przedszkola, bezpiecznej zabawy w przedszkolu, na podwórku, w domu, zapoznanie przedszkolaków z podstawowymi znakami drogowymi oraz przekazaniu wiedzy o innych zagrożeniach m.in. jak zachować się wobec osób obcych lub gdy na drodze pojawi się niebezpieczne zwierzę.

W dniu dzisiejszym mając do dyspozycji piękną pogodę przedszkolaki miały możliwość odbycia tych zajęć na powietrzu. Dzieci w pierwszej części spotkania wysłuchały pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa, a następnie miały do dyspozycji miasteczko ruchu drogowego. Dzięki pomocy dydaktycznych ustawiono znaki drogowe, rozłożono „pasy” oraz sygnalizację świetlną, aby wcześniej nabytą wiedzę teoretyczną mogły wykorzystać w praktyce.

„Nauka przez zabawę” - tak brzmiało nasze hasło!!! Uczestnicy zajęć nie tylko spędzili wesoło czas ale również nauczyli się poruszania po drodze, jak korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz poznali podstawowej znaki drogowe.

Na koniec, aby pamiętały o tych bardzo ważnych wskazówkach i zasadach w ruchu drogowym otrzymały książeczki w przedmiotowej tematyce oraz zawieszki odblaskowe, aby po zmierzchu na drodze być widocznym i bezpiecznym.  

Anna Daszkiewicz/MT