Czerwonak - Mały ratownik - KP Czerwonak - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Czerwonak

Czerwonak - Mały ratownik

20 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku wzięli udział w programie „Mały ratownik”, który był realizowany na terenie Przedszkola nr 1 w Koziegłowach.

Przedszkole „Bajkowe Ludki” w Koziegłowach od wielu lat realizuje program dotyczący bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Podczas pobytu w przedszkolu, spotkań i prelekcji służb mundurowych dzieci poznają zasady bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy oraz numery służb alarmowych.  Zdobytą wiedzę zaprezentowały podczas spotkania w dniu 20 lutego br. Dla dzieci, jak również zaproszonych gości przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków było świetną okazja do przypomnienia sobie tych bardzo ważnych zasad dotyczących naszego bezpieczeństwa.

Przez cały rok to nauczyciele, funkcjonariusze i inni gości prowadzą pogadanki, prelekcje dotyczące tejże tematyki, uczą dzieci właściwych, bezpiecznych zachowań, a przedstawienie wykonane przez maluchy pokazało, jak dużo z tych zasad pamiętają. I tu… należy zaznaczyć, że świetnie sobie radzą również w przekazywaniu nabytej wiedzy.

Natomiast po zakończonym przedstawieniu rolę się zamieniły i to dzieci zadawały gościom pytania. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Straży Gminnej oraz Przewodniczący Rady Gminy, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Owińskach i wielu, wielu innych gości. I trzeba przyznać, że również dobrze poradzili sobie z odpowiedziami na zadawane przez przedszkolaki pytania.

Anna Daszkiewicz/MT