CZERWONAK - JAK BUDOWAĆ RELACJE Z NASTOLATKIEM - KP Czerwonak - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Czerwonak

CZERWONAK - JAK BUDOWAĆ RELACJE Z NASTOLATKIEM

28 listopada 2018 roku policjantka z Komisariatu Policji w Czerwonaku spotkała się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Owińskach, którego tematem była profilaktyka trudności wieku dorastania i uzależnień.

W środę 28 listopada 2018 roku policjantka zajmujaca się profilaktyką z Komsariatu Policji w Czerwonaku wraz z psychologiem – trenerem Instytutu Edukacji i Rozwoju Progres wzięła udział w spotkaniu edukacyjnym z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Owińskach.

Podczas spotkania rodzice wysłuchali wykładu psychologa na temat rozwoju, trudności dorastania młodych ludzi, jak wspierać i jak rozumieć swoje dzieci. Mogli również dowiedzieć się wiele ważnych rzeczy dotyczących środków narkotycznych m.in. dlaczego młodzi ludzie biorą dopalacze, jakie są objawy po spożyciu środka oraz jakie mogą być tego skutki.

Rodzice uczestniczący w spotakniu dzięki specjalnym pomocom dydaktycznym mogli dowiedzieć się jak wygląda dany środek psychoaktywny, w jaki sposób mozna go zażywać, jakie ma działanie oraz jakie ryzyko zdrowotne wiąże się z jego zażywaniem.

Na koniec spotkania dostępne były dla wszystkich ulotki zawierające kwestie omawiane wcześniej.

 

A.Daszkiewicz/P.J.