CZERWONAK - BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW - KP Czerwonak - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Czerwonak

CZERWONAK - BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW

20 i 21 listopada 2018 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czerwonaku wzięli udział w spotkaniu z seniorami propagując bezpieczeństwo w ramch wojewódzkiego programu prewencyjnego “Bezpieczne zycie seniorów”.

Policjantka zajmujaca się zagadnieniami profilaktyki społecznej wraz z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Czerwonaku uczestniczyła w spotkaniu z seniorami, które w dniu 20 listopada br odbyło się w klubie seniora w Owińskach, natomiast w dniu 21 listopada br. z seniorami z klubu w Czerwonaku.

Podczas spotkania omówiono sposoby oszustw “na wnuczka”, “na policjanta” lub na “funkcjonariusza CBŚ”, na które narażone są w szczególności narażone sa osoby starsze lub mieszkajace samotnie. Seniorom udzielono instruktażu o sposobach działania sprawców oraz przekazano algorytm postępowania w przypadku zaistnienia zagrożenia.

Korzystając z okazji omówiono również inne zagrożenia, które pojawiają się w życiu codziennym. Udzielono rad jak unikać zagrożeń w miejscach publicznych, podczas zakupów, w środkach komunikacji itp.

 

A.Daszkiewicz/P.J.