Buk - "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - KP Buk - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Buk - "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

14 lipca br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Buku odwiedzili osoby odpoczywające na terenie plaży w miejscowości Niepruszewo.

Wakacje to nie tylko czas zabawy i wypoczynku dla najmłodszych. Niestety wiąże się on często z dodatkowymi zagrożeniami, które powstają na skutek nieprzemyślanych zachowań. 

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Buku w dniu 14 lipca br. przeprowadzili rozmowy z dziećmi i dorosłymi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Podczas rozmów z osobami, policjanci przybliżali dzieciom zasady bezpieczeństwa w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa we wakacje.

Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno podczas wypoczynku nad wodą czy w górach. Omówiono z dziećmi zasady obowiązujące na terenie plaży oraz zasady korzystania z kąpieliska. Każdy człowiek jest uczestnikiem ruchu drogowego, a najmłodsi zazwyczaj stanowią znaczną część niechronionych uczestników podczas trwających już wakacji, dlatego też omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie minęło w przyjaznej atmosferze.

Magdalena Antkowiak/MT

  • Działania Prewencyjne
    Działania Prewencyjne