Buk - Działania informacyjno-edukacyjne - KP Buk - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Buk - Działania informacyjno-edukacyjne

22 sierpnia br. policjanci Komisariatu Policji w Buku przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną wśród mieszkańców miasta i gminy Buk pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie Patoklimaty”.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Istotą działań jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń wynikających z uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Dopalacze są szczególnie niebezpieczne dla ich zdrowia i życia, ponieważ ich skład jest nieznany i znajdują się w nich często substancje toksyczne oraz zanieczyszczenia, które potęgują ich negatywne działanie na organizm. Często produkty o tej samej nazwie mają zupełnie inny skład chemiczny. Dlatego w dniu 22.08.2019 policjanci przestrzegali młodzież, że w niektórych przypadkach nawet jednorazowe zażycie środków psychoaktywnych może skończyć się tragiczne dla ich zdrowia, a nawet życia.

Magdalena Antkowiak/MT