Buk - Lato w mieście 2019 - KP Buk - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Buk - Lato w mieście 2019

6 sierpnia br. funkcjonariusz Komisariatu Policji w Buku odwiedził uczestników półkolonii pn. "Lato w mieście 2019" przybliżając dzieciom zasady bezpieczeństwa w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa we wakacje.

Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Buku w dniu 6 sierpnia br. przeprowadził prelekcje z uczestnikami półkolonii na temat bezpieczeństwa podczas wakacji w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Buku.

Wakacje to nie tylko czas zabawy i wypoczynku dla najmłodszych. Niestety wiąże się on często z dodatkowymi zagrożeniami, które powstają na skutek nieprzemyślanych zachowań.

Podczas spotkania z uczestnikami półkolonii dzielnicowy omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno podczas wypoczynku w domu, nad wodą czy w górach. Każdy człowiek jest uczestnikiem ruchu drogowego, a najmłodsi zazwyczaj stanowią znaczną część niechronionych uczestników, dlatego też omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie minęło w przyjaznej atmosferze.

Magdalena Antkowiak/MT