Buk - Bezpieczne życie seniorów - KP Buk - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Buk - Bezpieczne życie seniorów

4 czerwca br. funkcjonariusz Komisariatu Policji w Buku zorganizował spotkanie z seniorami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez osoby starsze.

W ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczne Życie Seniorów” funkcjonariusz spotkał się z seniorami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku. Podczas zorganizowanego spotkania dla seniorów policjant omówił zagrożenia z jakimi osoby starsze mogą się spotkać w życiu codziennym.

Przedstawione zostały metody działania oszustów, jednak na tym spotkaniu skupiono się przede wszystkim na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Omówione zostały zasady prawidłowego poruszania się na rowerze po drodze, a dla poprawy ich bezpieczeństwa rozdano materiały profilaktyczne, broszury i elementy odblaskowe przekazane przez Urząd Miasta i Gminy Buk.

Dodatkowo poruszony został temat związany z bezpieczeństwem w gminie i omawiając mieszkańcom projekt pn. „Bezpieczna gmina – bezpieczny mieszkaniec”. Całe spotkanie minęło w sympatycznej atmosferze.

M.Antkowiak/S.SM.