BUK – BEZPIECZNE FERIE 2019 - KP Buk - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

BUK – BEZPIECZNE FERIE 2019

17 stycznia 2019 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Buku zorganizowali wspólnie z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Buku spotkanie z najmłodszymi – ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa podczas trwających ferii zimowych.

Dla dzieci i młodzieży ferie to czas odpoczynku i relaksu. Należy jednak pamiętać przy tym o bezpieczeństwie. Nie znaczy to, że mamy przez całe ferie siedzieć w domu. Powinniśmy spędzać czas aktywnie, ale zawsze „z głową” i bez niepotrzebnej brawury.

Jak co roku nad bezpieczeństwem najmłodszych podczas ferii czuwa policja. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Buku spotkali się z dziećmi korzystającymi z półkolonii przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku. Policjanci przeprowadzili pogadankę przypominając o zasadach bezpieczeństwa podczas trwających ferii. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpiecznej zabawy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec podkreślono istotę noszenia elementów odblaskowych, które dzieci otrzymały od funkcjonariuszy.

 

M.Antkowiak/PJ