Buk - bezpieczny senior - KP Buk - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Buk - bezpieczny senior

Policjanci z Komisariatu Policji w Buku cyklicznie przeprowadzają spotkania z seniorami dotyczące bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

31 października policjanci z Komisariatu Policji w Buku zorganizowali spotkanie z seniorami w Domu Dziennego Pobytu Dla Osób Starszych - Pogodna Jesień w Buku. Przedsięwzięcie ukierunkowane było na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób starszych. Temat przewodni spotkania stanowiła analiza zagrożeń z jakimi mogą spotkać się seniorzy w życiu codziennym, w tym działania oszustów na tzw. legendę. Podczas prelekcji policjant przypomniał seniorom podstawowe zasady w zakresie bezpieczeństwa - , jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Uczestnikom spotkania rozdano materiały profilaktyczne przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu oraz Fundacje „Razem Łatwiej” zawierające informacje w zakresie bezpieczeństwa osobistego.

Policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wizyt na cmentarzu w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym - "Wszystkich świętych".


M. Antkowiak/A.U.