GRUNWALD – BEZPIECZNE ŻYCIE SENIORÓW - KP Grunwald - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Grunwald

GRUNWALD – BEZPIECZNE ŻYCIE SENIORÓW

Policjanci Komisariatu Policji Poznań – Grunwald wspólnie ze Strażą Miejską miasta Poznania w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne życie seniorów” zorganizowali spotkanie z seniorami ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób starszych

Mając na uwadze bezpieczeństwo seniorów oraz obchody dnia Babci i Dziadka, w Przedszkolu nr 91 w Poznaniu przy ul. Cześnikowskiej 19A funkcjonariusze Policji z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald oraz Straży Miejskiej Miasta Poznania zorganizowali spotkanie z seniorami, ukierunkowane na edukację z zakresu prewencji kryminalnej, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa własnego i ochrony dóbr osobistych.

W trakcie spotkania szczególną uwagę zwrócono na kwestię związane z kradzieżami kieszonkowymi, kradzieżami z mieszkania oraz oszustwami na legendę. Przypomniano również, jak ważną kwestią jest zamykanie drzwi na klucz, nawet gdy jesteśmy w mieszkaniu. Przypominano o zasadzie ograniczonego zaufania i właściwym postępowaniu w przypadku próby bądź w sytuacji stania się ofiarą oszustwa.

Na zakończenie spotkania przypomniano o KMZB i aplikacji Moja Komenda a seniorom wręczono pudełka życia oraz poradniki.

 

M.Fabisiak/PJ